Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Bookcrossing w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

12-06-2019 21:28 | Autor: red.
W budynku urzędu dzielnicy Ursynów ruszył punkt ogólnoświatowej sieci bookcrossing. Tym samym ursynowski Ratusz staje się częścią sieci skupiającą blisko 62 tyś osób w Polsce i ponad 1,8 mln na całym świecie. Miejsce na książki znajduje się przy wejściu do budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów przy al.KEN 61.

- Innowacje i otwartość na nowe pomysły to znak rozpoznawczy naszego ursynowskiego urzędu. I choć idea dzielenia się książką jest tak stara jak sama książka, to innowacyjne podejście do tego procesu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii daje zupełnie nowe możliwości. Urząd Dzielnicy Ursynów z dumą staje się częścią ogólnoświatowego projektu wspierającego dzielenie się literaturą. Książka w ciągłym obiegu to nie tylko wyraz troski o środowisko naturalne, ale też szansa na korzystanie w wygodny sposób z nowych tytułów przez osoby, które nie mają możliwości dokonania zakupu – mówi zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

Jak uwolnić książkę?

Książkę zarejestruj na stronie bookcrossing.pl, wpisz do bazy. Postępuj zgodnie z instrukcją. Twoja publikacja uzyska unikalny numer BIP, który ułatwi identyfikację i umożliwi śledzenie jej późniejszej wędrówki. Wpisywanie kolejnych etapów drogi, jaką pokonuje książka, nie jest kłopotliwe ani skomplikowane, zatem każdy może poświęcić na to minutę – i dać prawdziwą satysfakcję osobie, która uwolniła dany tom. W ten prosty sposób możemy ze zdziwieniem odkrywać, że nasza książka opuściła miasto, województwo i być może wybyła za granicę.

Co daje mam bookcrossing?

Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu, umożliwia śledzenie wędrówki książek, gdyż dzięki internetowemu systemowi monitoringu stwarza możliwość obserwowania drogi uwolnionego tomu. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, budowanie więzi między czytelnikami, skuteczny sposób integracji.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA