Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

31°
14°

Bodo Cafe, Joanna Bartel, Skaldowie...

08-11-2017 22:25 | Autor: red.
Z Kamilem Orłem o Tygodniu Seniora na Ursynowie.

PASSA: Wiele tegorocznych wydarzeń kulturalnych odbywa się po raz trzeci, tak jest też z Tygodniem Seniora...

KAMIL ORZEŁ: Od początku tej kadencji samorządu, czyli właśnie od trzech lat szukaliśmy niezagospodarowanych obszarów i pól aktywności. Rodzice oczekiwali większej ilości działań skierowanych do najmłodszych, ale także ludzie młodzi liczyli, że dzielnica przygotuje ofertę z myślą o nich. Stąd też pomysł na plenerowe letnie  spektakle teatralne dla najmłodszych, konkurs młodych talentów, czyli  Ursynów Music Fest, czy koncerty hip-hopowe w Arenie Ursynów i wiele innych przedsięwzięć, które zaczęły się w 2015 roku. Odbyły się już trzy tygodnie narodowe – włoski, francuski i hiszpański,  a także Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, czyli przegląd twórczości scenicznej. Zapraszaliśmy na plenerowe koncerty fortepianowe. No i oczywiście na potańcówki, które od trzech lat są hitem naszej dzielnicy. I wreszcie po raz trzeci zapraszamy na  Tydzień Seniora, czyli cykl koncertów, pokazów filmowych i spektakli muzycznych, zorganizowanych z myślą o najdojrzalszych mieszkańcach. Tym samym, w mojej ocenie, udaje się nam zaprezentować wszystkim grupom wiekom doskonałą ofertę programową. 

Jakie atrakcje czekają na ursynowskich seniorów w tym roku?

Tegoroczny cykl otwiera  Recital TokSzok Joanny Bartel. To spotkanie ze znaną z niezwykłego poczucia humoru i uwielbianą przez wszystkich aktorką i artystką kabaretowa, która swoim niepowtarzalnym stylem podbija serca widzów.  Ale bez wątpienia – najciekawszym wydarzeniem jest  koncert „Szanujmy wspomnienia” w wykonaniu legendarnego zespołu „Skaldowie”. To jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Według ekspertów i znawców rynku muzycznego – zespół , który w blisko 50-letniej działalności przedstawił tak bogaty i  różnorodny repertuar, że zaszufladkowanie  go w jednym konkretnym gatunku muzycznym wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.

Nie zabraknie też projekcji w Multikinie, które są nieodłącznym elementem Tygodnia Seniora. Warto choćby wspomnieć o projekcji filmu PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ w  reżyserii Eleanor Coppoli. Ciekawie zapowiada się również projekcja filmu W STARYM DOBRYM STYLU. Film zyskał znakomite recenzje.  Poza tym arcydzieła polskiego kina zaprezentowane będą w Domu Sztuki.

A czy pojawiło się coś nowego, czego nie było w poprzednich edycjach?

Tak, choć cykl ma pewien określony schemat – pojawia się coś nowego, i dzięki temu Tydzień Seniora pozostaje atrakcyjną  propozycją.  Nowością są  przejazdy zabytkowym autobusem tzw. „Ogórkiem” z przewodnikiem. Dla chętnych przygotowano kilka terminów – a tematem wycieczek będą legendarne knajpy PRL. Po raz pierwszy odbędzie się także spektakl muzyczny w Multikinie, będzie to BODO CAFE, czyli widowisko wprowadzające w klimat przedwojennej Warszawy z niezapomnianymi piosenkami Eugeniusza Bodo.

Wielu mieszkańców zwraca uwagę na duże kolejki związane z wydawaniem bezpłatnych kart wstępu...

Wszystkie wydarzenia w ramach Tygodnia Seniora cieszą się zwyczajowo dużym zainteresowaniem mieszkańców Ursynowa. Dlatego też  tym roku, Tydzień Seniora trwa aż 9 dni, właśnie po to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze świetnej oferty. Duże zainteresowanie, to także efekt wprowadzonego w zeszłym roku Ursynowskiego Informatora Kulturalnego, który jest doskonałym kompendium wiedzy o wydarzeniach kulturalnych w naszej dzielnicy. Duża w tym zasługa pracowników Wydziału Kultury ursynowskiego Urzędu, którzy z miesięcznym wyprzedzeniem redagują informator. Dzięki temu ursynowianie mają przejrzysty przegląd tego, co dzieje się na kulturalnej mapie dzielnicy.  Kolejki po bezpłatne karty wstępu na seanse filmowe czy koncerty świadczą o tym, że repertuar przygotowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów trafia w gusta mieszkańców oraz że informacja o wydarzeniach trafia do wielu zainteresowanych osób. Trzeba pamiętać, że Ursynów ma ponad 150 tys. mieszkańców.  Jednak oferta kulturalna Dzielnicy Ursynów jest bardzo bogata i zróżnicowana i jestem przekonany, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.