Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-6°

Bodo Cafe, Joanna Bartel, Skaldowie...

08-11-2017 22:25 | Autor: red.
Z Kamilem Orłem o Tygodniu Seniora na Ursynowie.

PASSA: Wiele tegorocznych wydarzeń kulturalnych odbywa się po raz trzeci, tak jest też z Tygodniem Seniora...

KAMIL ORZEŁ: Od początku tej kadencji samorządu, czyli właśnie od trzech lat szukaliśmy niezagospodarowanych obszarów i pól aktywności. Rodzice oczekiwali większej ilości działań skierowanych do najmłodszych, ale także ludzie młodzi liczyli, że dzielnica przygotuje ofertę z myślą o nich. Stąd też pomysł na plenerowe letnie  spektakle teatralne dla najmłodszych, konkurs młodych talentów, czyli  Ursynów Music Fest, czy koncerty hip-hopowe w Arenie Ursynów i wiele innych przedsięwzięć, które zaczęły się w 2015 roku. Odbyły się już trzy tygodnie narodowe – włoski, francuski i hiszpański,  a także Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, czyli przegląd twórczości scenicznej. Zapraszaliśmy na plenerowe koncerty fortepianowe. No i oczywiście na potańcówki, które od trzech lat są hitem naszej dzielnicy. I wreszcie po raz trzeci zapraszamy na  Tydzień Seniora, czyli cykl koncertów, pokazów filmowych i spektakli muzycznych, zorganizowanych z myślą o najdojrzalszych mieszkańcach. Tym samym, w mojej ocenie, udaje się nam zaprezentować wszystkim grupom wiekom doskonałą ofertę programową. 

Jakie atrakcje czekają na ursynowskich seniorów w tym roku?

Tegoroczny cykl otwiera  Recital TokSzok Joanny Bartel. To spotkanie ze znaną z niezwykłego poczucia humoru i uwielbianą przez wszystkich aktorką i artystką kabaretowa, która swoim niepowtarzalnym stylem podbija serca widzów.  Ale bez wątpienia – najciekawszym wydarzeniem jest  koncert „Szanujmy wspomnienia” w wykonaniu legendarnego zespołu „Skaldowie”. To jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Według ekspertów i znawców rynku muzycznego – zespół , który w blisko 50-letniej działalności przedstawił tak bogaty i  różnorodny repertuar, że zaszufladkowanie  go w jednym konkretnym gatunku muzycznym wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.

Nie zabraknie też projekcji w Multikinie, które są nieodłącznym elementem Tygodnia Seniora. Warto choćby wspomnieć o projekcji filmu PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ w  reżyserii Eleanor Coppoli. Ciekawie zapowiada się również projekcja filmu W STARYM DOBRYM STYLU. Film zyskał znakomite recenzje.  Poza tym arcydzieła polskiego kina zaprezentowane będą w Domu Sztuki.

A czy pojawiło się coś nowego, czego nie było w poprzednich edycjach?

Tak, choć cykl ma pewien określony schemat – pojawia się coś nowego, i dzięki temu Tydzień Seniora pozostaje atrakcyjną  propozycją.  Nowością są  przejazdy zabytkowym autobusem tzw. „Ogórkiem” z przewodnikiem. Dla chętnych przygotowano kilka terminów – a tematem wycieczek będą legendarne knajpy PRL. Po raz pierwszy odbędzie się także spektakl muzyczny w Multikinie, będzie to BODO CAFE, czyli widowisko wprowadzające w klimat przedwojennej Warszawy z niezapomnianymi piosenkami Eugeniusza Bodo.

Wielu mieszkańców zwraca uwagę na duże kolejki związane z wydawaniem bezpłatnych kart wstępu...

Wszystkie wydarzenia w ramach Tygodnia Seniora cieszą się zwyczajowo dużym zainteresowaniem mieszkańców Ursynowa. Dlatego też  tym roku, Tydzień Seniora trwa aż 9 dni, właśnie po to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze świetnej oferty. Duże zainteresowanie, to także efekt wprowadzonego w zeszłym roku Ursynowskiego Informatora Kulturalnego, który jest doskonałym kompendium wiedzy o wydarzeniach kulturalnych w naszej dzielnicy. Duża w tym zasługa pracowników Wydziału Kultury ursynowskiego Urzędu, którzy z miesięcznym wyprzedzeniem redagują informator. Dzięki temu ursynowianie mają przejrzysty przegląd tego, co dzieje się na kulturalnej mapie dzielnicy.  Kolejki po bezpłatne karty wstępu na seanse filmowe czy koncerty świadczą o tym, że repertuar przygotowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów trafia w gusta mieszkańców oraz że informacja o wydarzeniach trafia do wielu zainteresowanych osób. Trzeba pamiętać, że Ursynów ma ponad 150 tys. mieszkańców.  Jednak oferta kulturalna Dzielnicy Ursynów jest bardzo bogata i zróżnicowana i jestem przekonany, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

Wróć

Inne artykuły

POW tak, ale tylko z filtrami Warszawski samorząd chce, aby powietrze wyrzucane z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie było oczyszczane. O taką zmianę decyzji wojewody mazowieckiego władze miasta apelują do ministra infrastruktury.
Poznański desant w Warszawie Z Zofią Sułek-Borzyszkowską o jej ursynowskim 40-leciu i nie tylko o tym...
Ulica Surowieckiego doświetlona Miło jest widzieć, gdy Ursynów zmienia się na lepsze i zmiany te dotyczą naszej własnej, najbliższej okolicy. W ostatnich dniach na ulicy Surowieckiego zaszła poważna jakościowa zmiana. Stare oraz kruszące się latarnie, wykonane z betonu i pochodzące pewnie jeszcze z początków Ursynowa, zostały zastąpione nowym oświetleniem.
W 2018 – bogaty program sportowy Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Antonim Pomianowskim.