Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Biegiem po dynię

16-10-2019 21:44 | Autor: A.A.
Sportowa rywalizacja, radość i dyniowe szaleństwo. W Lesznowoli w sobotę 12 października odbyła się kolejna edycja Biegu po Dynię, której towarzyszył lokalny piknik – Święto Dyni.

Bieg po Dynię to jedna z największych imprez sportowych organizowanych w gminie Lesznowola. W tym roku dystans i trasę cieszącego się dużą popularnością biegu głównego trzeba było zmodyfikować. Z uwagi na prace drogowe na sąsiadujących ze stadionem ulicach, zawodnicy biegali wyłącznie po stadionowej bieżni, a do pokonania mieli 1 milę. Młodsi uczestnicy mieli do przebiegnięcia, w zależności od wieku, od 100 do 1000 metrów. Na starcie stanęło łącznie 337 biegaczy. Wszystkich w imieniu lesznowolskiego samorządu przywitał wicewójt Mirosław Wilusz.

Chyba najwięcej emocji budziły biegi z udziałem najmłodszych uczestników, gdzie na linii startu stawały nawet trzyletnie dzieci. Po zakończonej rywalizacji biegacze mogli skorzystać z licznych piknikowych atrakcji. Jednym z ciekawszych stoisk było stanowisko mistrza carvingu, gdzie można było spróbować sił w tej ciekawej dyscyplinie i poczęstować się dyniową zupą.

Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy zostali nagrodzeni w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Noblistów Polskich.  Zawodnicy z pierwszej trójki z każdej kategorii biegowej, oprócz nagród, na pamiątkę  otrzymali lesznowolską dynię.  W auli wręczono również nagrody laureatom konkursu plastycznego na najładniej pomalowaną dynię, przeprowadzonego w ramach Święta Dyni.

Wyniki Biegu po Dynię dostępne na stronie Centrum Sportu w Gminie Lesznowola www.sportlesznowola.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA