Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-1°

Bezpłatne warsztaty - Rodzinne lato w Parku z Kluboteką

02-08-2017 21:52 | Autor: red.
Ruszył projekt „Rodzinne lato w Parku z Kluboteką” realizowany przez Fundację "Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Lato to wspaniały czas na integrację rodzin i pokoleń poprzez ćwiczenia śmiechowe, czy relaksujący ruch Qigong. Każdy może skorzystać z tej formy spędzenia wolnego czasu, tym bardziej, że zajęcia są bezpłatne, finansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.

– Rodzinne lato w parku z Kluboteką”, to pomysł samych klubowiczów fundacji  Kluboteka Dojrzałego Człowieka – mówi Magda Dąbrowska koordynator projektu, a  zarazem prezes fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. – Od kilku lat prowadzimy zajęcia ze Śmiechoterapii w ramach projektów finansowanych przez Dzielnicę Ursynów, a od 2 lat również w przedszkolach, gdzie seniorzy pokazują techniki śmiechu, a dzieci dodają naturalną spontaniczność. Zajęcia z Qigong są na Ursynowie nowością, chociaż mają w Polsce wieloletnią tradycję – dodaje Irena Karpowicz, wiceprezes fundacji. 

„Śmiechowanie”

Warsztaty uczą technik śmiechu, reagowania na trudne  sytuacje, rozładowywania stresu. Śmiechowanie to recepta na szczęśliwsze życie.   – Każdy z nas zna powiedzonko – śmiać się do rozpuku i tu właśnie to robimy – mówi jedna z uczestniczek „śmiechowania” w parku. Naukowcy udowodnili, że nasz mózg nie rozróżnia, czy śmiejemy się prawdziwie, z głębi serca, czy mechanicznie wywołujemy śmiech. Stosując na co dzień te metody, wzmacniamy organizm, poprawiamy koncentrację i najzwyczajniej przedłużamy swoje życie. Stwierdzono, że osoby, które dużo się śmieją, mają więcej energii  i pewności siebie, a pracując przeponą poprawiają kondycję fizyczną, zwiększają objętość płuc  i dotleniają organizm.

„Śmiechowanie” w Parku przy Bażantarni róg Al. KEN i Al. Kasztanowej w okolicy wodopoju zaplanowano w środy: 2,9,16,23,30.08 i 6.09 godz. 11:00:12:00, a w Parku  im. Jana Pawła II od strony ul. Romera - w okolicy pomnika Św. Jana Pawła II. w środy: 2,9,16,23,30.08 i 6.09  godz. 13:00:14:00. Warsztaty prowadzi Joanna Barciszewska,  specjalistka od  śmiechoterapii.

Qigong

Letni, harmonijny Qigong (w wolnym tłumaczeniu: perfekcyjne opanowanie sztuki kontroli energii życiowej)  jest  dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest bardzo wiele zalet tej starej, chińskiej techniki ruchu  – redukuje stres oraz wewnętrzne napięcia, poprawia nastrój, dodaje energii, zmniejsza lęki, podnosi  psychofizyczną  jakość  życia, rozwija  świadomość ruchową ciała w celach zdrowotnych.

 – Trudno tu wymienić wszystkie zalety, ale najcenniejszą jest powrót do  prawidłowego oddechu, który ma wpływ na cały organizm. Podczas pobytu w Polsce mistrz Qigong był zdziwiony, że mając tak piękne parki nie korzystamy z nich – mówi trener Hanna Kwiatkowska. Uczestnicy zajęć mówią, że  po ćwiczeniach odczuwają spokój wewnętrzny i przypływ energii. A przecież o to chodzi, by żyć spokojniej i podnosić świadomość swojego umysłu i ciała.

Qigong w Parku Przy Bażantarni róg Al. KEN i Al. Kasztanowej w okolicy wodopoju  zaplanowano w kolejne czwartki - 3,10,17,24,31.08 i 7.09  w godz. 10:00:11:00.

Natomiast w  Parku  im. Jana Pawła II od strony ul. Romera, w okolicy pomnika Św. Jana Pawła II spotkania odbędą się również w czwartki ( 3,10,17,24,31.08 i  7.09) w  godz. 11:30-12:30.

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.