Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Bezpłatne warsztaty - Rodzinne lato w Parku z Kluboteką

02-08-2017 21:52 | Autor: red.
Ruszył projekt „Rodzinne lato w Parku z Kluboteką” realizowany przez Fundację "Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Lato to wspaniały czas na integrację rodzin i pokoleń poprzez ćwiczenia śmiechowe, czy relaksujący ruch Qigong. Każdy może skorzystać z tej formy spędzenia wolnego czasu, tym bardziej, że zajęcia są bezpłatne, finansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.

– Rodzinne lato w parku z Kluboteką”, to pomysł samych klubowiczów fundacji  Kluboteka Dojrzałego Człowieka – mówi Magda Dąbrowska koordynator projektu, a  zarazem prezes fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. – Od kilku lat prowadzimy zajęcia ze Śmiechoterapii w ramach projektów finansowanych przez Dzielnicę Ursynów, a od 2 lat również w przedszkolach, gdzie seniorzy pokazują techniki śmiechu, a dzieci dodają naturalną spontaniczność. Zajęcia z Qigong są na Ursynowie nowością, chociaż mają w Polsce wieloletnią tradycję – dodaje Irena Karpowicz, wiceprezes fundacji. 

„Śmiechowanie”

Warsztaty uczą technik śmiechu, reagowania na trudne  sytuacje, rozładowywania stresu. Śmiechowanie to recepta na szczęśliwsze życie.   – Każdy z nas zna powiedzonko – śmiać się do rozpuku i tu właśnie to robimy – mówi jedna z uczestniczek „śmiechowania” w parku. Naukowcy udowodnili, że nasz mózg nie rozróżnia, czy śmiejemy się prawdziwie, z głębi serca, czy mechanicznie wywołujemy śmiech. Stosując na co dzień te metody, wzmacniamy organizm, poprawiamy koncentrację i najzwyczajniej przedłużamy swoje życie. Stwierdzono, że osoby, które dużo się śmieją, mają więcej energii  i pewności siebie, a pracując przeponą poprawiają kondycję fizyczną, zwiększają objętość płuc  i dotleniają organizm.

„Śmiechowanie” w Parku przy Bażantarni róg Al. KEN i Al. Kasztanowej w okolicy wodopoju zaplanowano w środy: 2,9,16,23,30.08 i 6.09 godz. 11:00:12:00, a w Parku  im. Jana Pawła II od strony ul. Romera - w okolicy pomnika Św. Jana Pawła II. w środy: 2,9,16,23,30.08 i 6.09  godz. 13:00:14:00. Warsztaty prowadzi Joanna Barciszewska,  specjalistka od  śmiechoterapii.

Qigong

Letni, harmonijny Qigong (w wolnym tłumaczeniu: perfekcyjne opanowanie sztuki kontroli energii życiowej)  jest  dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest bardzo wiele zalet tej starej, chińskiej techniki ruchu  – redukuje stres oraz wewnętrzne napięcia, poprawia nastrój, dodaje energii, zmniejsza lęki, podnosi  psychofizyczną  jakość  życia, rozwija  świadomość ruchową ciała w celach zdrowotnych.

 – Trudno tu wymienić wszystkie zalety, ale najcenniejszą jest powrót do  prawidłowego oddechu, który ma wpływ na cały organizm. Podczas pobytu w Polsce mistrz Qigong był zdziwiony, że mając tak piękne parki nie korzystamy z nich – mówi trener Hanna Kwiatkowska. Uczestnicy zajęć mówią, że  po ćwiczeniach odczuwają spokój wewnętrzny i przypływ energii. A przecież o to chodzi, by żyć spokojniej i podnosić świadomość swojego umysłu i ciała.

Qigong w Parku Przy Bażantarni róg Al. KEN i Al. Kasztanowej w okolicy wodopoju  zaplanowano w kolejne czwartki - 3,10,17,24,31.08 i 7.09  w godz. 10:00:11:00.

Natomiast w  Parku  im. Jana Pawła II od strony ul. Romera, w okolicy pomnika Św. Jana Pawła II spotkania odbędą się również w czwartki ( 3,10,17,24,31.08 i  7.09) w  godz. 11:30-12:30.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?