Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Bezpieczniej na przejściach i drogach

12-09-2018 23:07 | Autor: red.
Jak informują służby prasowe dzielnicy, zadania, jakie realizuje Urząd Dzielnicy Ursynów dotyczące utrzymania stanu dróg oraz przejść dla pieszych są bardzo różnorodne. W tym roku na zlecenie urzędu odnowiono bowiem ponad 90 przejść dla pieszych i pomalowano powierzchnię jezdni o powierzchni ponad 1  800 merów kwadratowych. W ostatnich miesiącach nowe oznakowanie poziome zyskała ulica Cynamonowa (na odcinku od ul. Ciszewskiego do ul. Płaskowickiej) oraz wykonano ponad 120 prac interwencyjnych dotyczących dróg i ich najbliższego otoczenia, wpływających na estetykę i bezpieczeństwo mieszkańców Dzielnicy Ursynów.

Wybrane prace wykonano ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów:

– Od maja do połowy sierpnia odnowiono 69 przejść dla pieszych. Od drugiej połowy sierpnia do początku września odnowiono dodatkowo 23 przejścia przy placówkach oświatowych – razem 92 przejścia dla pieszych. W sumie pomalowano 1.852,25 m2

– Zamontowano 785 szt. separatorów na miejscach parkingowych (lokalizacje m. in: Nowoursynowska 154a, ul. Balo, ul. Rybałtów, ul. Borsuka, ul. Pod Strzechą, ul. Małej Łąki, Wańkowicza).

– Odmalowano miejsca postojowe dla niepełnosprawnych (m. in. lokalizacje: Braci Wagów, Fosa, Pod Strzechą, Kopcińskiego, Makolągwy, Mielczarskiego, Surowieckiego, Wesoła, Kajakowa).

– Wdrożono 26 projektów stałej organizacji ruchu poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu.

– Zrealizowano ponad 120 prac interwencyjnych zgłoszonych przez Miejskie Centrum Kontaktu (19115) obejmujących:   naprawę/wymianę uszkodzonych znaków drogowych, naprawę/wymianę uszkodzonych pylonów, wymianę uszkodzonych luster, prostowanie sztyc, wymiana uszkodzonych słupków wygrodzeniowych, naprawa uszkodzonych progów zwalniających itp.

 

– Realizujemy prace polegające na odnowieniu przejść dla pieszych oraz oznakowania poziomego. To prace, które poza oczywistą i widoczną dla każdego poprawą estetyki, wpływają także wymiernie na bezpieczeństwo uczestników ruchu – zarówno pieszych jak i tych poruszających się pojazdami. Szczególną uwagę poświęciliśmy w tym roku przejściom dla pieszych, w tym przede wszystkim przejściom przy placówkach oświatowych – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.