Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Bezpieczna droga do szkoły

16-09-2020 21:23 | Autor: Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy
Blisko 650 kontroli miejsc wokół szkół, w wyniku których ujawniono 213 nieprawidłowo parkujących kierowców – to efekt tegorocznej akcji strażników miejskich „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak co roku przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego Straż Miejska w porozumieniu z Policją zadbała o bezpieczny powrót uczniów do szkół. Tegoroczny początek sezonu był wyjątkowy, bo przerwa w nauczaniu trwała blisko pół roku. W tym czasie w kilku miejscach zmienił się układ ulic. Dzieci i młodzież miały też prawo odzwyczaić się od miejskiego ruchu.

Działania strażników nie ograniczyły się do zabezpieczania przyszkolnych przejść dla pieszych. Gdy poranny ruch ustawał, funkcjonariusze patrolowali tereny przylegające do placówek szkolnych, sprawdzali, czy nie dochodzi tam do niebezpiecznych zachowań albo czy uczniom nie zagraża uszkodzona, miejska infrastruktura.

Do akcji skierowano w tym roku 86 patroli. Najwięcej zaobserwowanych nieprawidłowości dotyczyło ruchu drogowego. Odnotowano 213 przypadków nieprawidłowego parkowania. Strażnicy 19 razy pouczyli niefrasobliwych kierowców, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego, 6 ukarano mandatem karnym, przypadkiem jednego zajmie się sąd, do którego strażnicy skierowali wniosek o ukaranie. 187 wykroczeń zostało zarejestrowanych fotograficznie, a ich sprawcy nie unikną odpowiedzialności.

Ujawniono 3 uszkodzone znaki drogowe, które musiały zostać szybko naprawione lub wymienione. W okolicach placówek edukacyjnych strażnicy ujawnili 5 osób spożywających alkohol, co skutkowało nałożeniem mandatu za to wykroczenie. Ukarano 4 palaczy, używających wyrobów tytoniowych w miejscach, gdzie robić tego nie wolno (np. place zabaw czy przystanki komunikacji miejskiej). Strażnicy w ramach akcji przyłapali 6 uciekinierów z lekcji.

W czasie działań okazało się, że niektórzy, chcąc wejść do szkoły, nie mieli przy sobie maseczki. Trójkę zapominalskich z opresji uratowali strażnicy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA