Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Będą gorące Dni Ursynowa!

18-04-2018 22:24 | Autor: red.
Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa:wystąpią Kult, Ira, Cleo, Afromental, Mesajah, Lao Che...

PASSA:Panie Burmistrzu, wiosna za oknem, niektórzy mówią, że wręcz lato, a to zwiastuje najpopularniejsze dzielnicowe imprezy...

ŁUKASZ CIOŁKO: Wiosenno-letnia oferta kulturalna dzielnicy przenosi się w plener. Nasze propozycje kulturalne coraz częściej będą odbywać się na świeżym powietrzu. Nasze parki już się pięknie zazieleniły, a już niedługo wypełni je kultura. Nie zabraknie koncertów muzyki klasycznej, rozrywkowej, jak również recitali fortepianowych oraz pikników, potańcówek czy spektakli dla dzieci, no i oczywiście sztandarowych imprez – takich jak Dzień Cichociemnych czy Dni Ursynowa. Obecnie trwają przygotowania do Dnia Cichociemnych, czyli pikniku militarno-historycznego, poświęconego pamięci elitarnej formacji polskich komandosów z czasów II wojny światowej. W roku 100-lecia zrzucenia przez Polskę jarzma zaborców rozszerzymy tradycyjną już tematykę Dnia Cichociemnych o różnorodne działania i prezentacje odnoszące się do starań i walki Polaków o wybicie się na niepodległość i jej utrzymanie. Nie będzie to jedyna zmiana, ponieważ ze względu na utrudnienia komunikacyjne, wynikające z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w tunelu pod Ursynowem i istotne zagrożenia związane z organizacją imprezy masowej w bezpośrednim sąsiedztwie dużej inwestycji, podjęliśmy decyzję o nowym, tymczasowym zlokalizowaniu tego przedsięwzięcia – pod Kopą Cwila w parku im. Romana Kozłowskiego. Piknik odbędzie się już 20 maja. A niedługo później czekają nas oczywiście Dni Ursynowa.

Kto wystąpi podczas tegorocznego święta dzielnicy?

Dni Ursynowa odbędą się w piątek i sobotę 8-9 czerwca tradycyjnie pod Kopą Cwila. Pierwszego dnia wystąpi związana z Ursynowem Joanna Klepko, czyli CLEO, znana z takich przebojów jak „My Słowianie” czy „Łowcy gwiazd” oraz doskonale znane zespoły IRA i AFROMENTAL. Natomiast w sobotę rozpoczniemy od koncertu Ursynowskiego Chóru Iuvenis, który wraz z orkiestrą symfoniczną zaprezentuje piosenki z repertuary legendarnej „ABBY”. Następnie wystąpi energetyczny MESAJAH” w klimacie reggae, a kolejni wykonawcy zafundują solidną dawkę rockowych emocji – będą to Lao Che oraz Kult. Jestem przekonany, że z tak szerokiego wachlarza artystów można wybrać tego jednego, dla którego warto będzie przyjść pod Kopę Cwila. Dni Ursynowa to także wielki piknik rodzinny i moc atrakcji dla całych rodzin, a szczególnie dla najmłodszych. Dlatego już dziś warto wpisać ten termin do kalendarza, bo na największej imprezie plenerowej w naszej dzielnicy po prostu trzeba być.

A co z ursynowskimi potańcówkami? Kiedy wystartują?

Potańcówki to imprezy, które już od trzech lat sprawiają mieszkańcom dużo frajdy. Wiem, że ursynowianie niecierpliwie czekają na pierwszą, otwierającą potańcówkę, która odbędzie się w czerwcu. Tak jak w poprzednich edycjach, będziemy bawić się przez całe lato. W tym roku nowością i niespodzianką będą imprezy z muzyką graną na żywo. Jest to efekt wielu sugestii stałych uczestników potańcówek. Uważam, że warto wypróbować nową formułę. Plenerowe imprezy taneczne są znakomitą formą integracji sąsiedzkiej. Aż dziw bierze, że nie były organizowane na Ursynowie wcześniej. Zatem do zobaczenia na dzielnicowych wydarzenia plenerowych.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.