Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Będą gorące Dni Ursynowa!

18-04-2018 22:24 | Autor: red.
Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa:wystąpią Kult, Ira, Cleo, Afromental, Mesajah, Lao Che...

PASSA:Panie Burmistrzu, wiosna za oknem, niektórzy mówią, że wręcz lato, a to zwiastuje najpopularniejsze dzielnicowe imprezy...

ŁUKASZ CIOŁKO: Wiosenno-letnia oferta kulturalna dzielnicy przenosi się w plener. Nasze propozycje kulturalne coraz częściej będą odbywać się na świeżym powietrzu. Nasze parki już się pięknie zazieleniły, a już niedługo wypełni je kultura. Nie zabraknie koncertów muzyki klasycznej, rozrywkowej, jak również recitali fortepianowych oraz pikników, potańcówek czy spektakli dla dzieci, no i oczywiście sztandarowych imprez – takich jak Dzień Cichociemnych czy Dni Ursynowa. Obecnie trwają przygotowania do Dnia Cichociemnych, czyli pikniku militarno-historycznego, poświęconego pamięci elitarnej formacji polskich komandosów z czasów II wojny światowej. W roku 100-lecia zrzucenia przez Polskę jarzma zaborców rozszerzymy tradycyjną już tematykę Dnia Cichociemnych o różnorodne działania i prezentacje odnoszące się do starań i walki Polaków o wybicie się na niepodległość i jej utrzymanie. Nie będzie to jedyna zmiana, ponieważ ze względu na utrudnienia komunikacyjne, wynikające z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w tunelu pod Ursynowem i istotne zagrożenia związane z organizacją imprezy masowej w bezpośrednim sąsiedztwie dużej inwestycji, podjęliśmy decyzję o nowym, tymczasowym zlokalizowaniu tego przedsięwzięcia – pod Kopą Cwila w parku im. Romana Kozłowskiego. Piknik odbędzie się już 20 maja. A niedługo później czekają nas oczywiście Dni Ursynowa.

Kto wystąpi podczas tegorocznego święta dzielnicy?

Dni Ursynowa odbędą się w piątek i sobotę 8-9 czerwca tradycyjnie pod Kopą Cwila. Pierwszego dnia wystąpi związana z Ursynowem Joanna Klepko, czyli CLEO, znana z takich przebojów jak „My Słowianie” czy „Łowcy gwiazd” oraz doskonale znane zespoły IRA i AFROMENTAL. Natomiast w sobotę rozpoczniemy od koncertu Ursynowskiego Chóru Iuvenis, który wraz z orkiestrą symfoniczną zaprezentuje piosenki z repertuary legendarnej „ABBY”. Następnie wystąpi energetyczny MESAJAH” w klimacie reggae, a kolejni wykonawcy zafundują solidną dawkę rockowych emocji – będą to Lao Che oraz Kult. Jestem przekonany, że z tak szerokiego wachlarza artystów można wybrać tego jednego, dla którego warto będzie przyjść pod Kopę Cwila. Dni Ursynowa to także wielki piknik rodzinny i moc atrakcji dla całych rodzin, a szczególnie dla najmłodszych. Dlatego już dziś warto wpisać ten termin do kalendarza, bo na największej imprezie plenerowej w naszej dzielnicy po prostu trzeba być.

A co z ursynowskimi potańcówkami? Kiedy wystartują?

Potańcówki to imprezy, które już od trzech lat sprawiają mieszkańcom dużo frajdy. Wiem, że ursynowianie niecierpliwie czekają na pierwszą, otwierającą potańcówkę, która odbędzie się w czerwcu. Tak jak w poprzednich edycjach, będziemy bawić się przez całe lato. W tym roku nowością i niespodzianką będą imprezy z muzyką graną na żywo. Jest to efekt wielu sugestii stałych uczestników potańcówek. Uważam, że warto wypróbować nową formułę. Plenerowe imprezy taneczne są znakomitą formą integracji sąsiedzkiej. Aż dziw bierze, że nie były organizowane na Ursynowie wcześniej. Zatem do zobaczenia na dzielnicowych wydarzenia plenerowych.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.