Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Bazarek może być na pętli

20-09-2017 21:30 | Autor: ŁK
Hejt się nie udał. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy zasadniczą część decyzji o warunkach zabudowy dla czasowej lokalizacji Bazarku Na Dołku w rejonie likwidowanej pętli autobusowej Natolin Północny.

– Naturalnie zastosujemy się do zaleceń SKO dotyczących szerokości frontu pawilonów, ale to sprawa prosta, techniczna. Najważniejsze, że możemy wreszcie przekazać naszym klientom bardzo pozytywną informację. Bo codziennie pytają nas, co dalej – podkreśla Piotr Karczewski, prezes Stowarzyszenia Kupców.

Jeśli chodzi o Bazarek Na Dołku, od ponad roku zabiegano o zgodę na jego czasową lokalizację w rejonie pętli u zbiegu ul. Płaskowickiej i al. KEN. Przenosiny takie poparło ponad pięć tysięcy okolicznych mieszkańców. Kupcy zobowiązali się zainwestować w nowoczesne pawilony, ale niestety pojawiła się grupa lokalnych polityków, którzy z hejtu wobec Bazarku uczynili sens swojego istnienia. – Im chodziło tylko o to, by było o nich głośno – tłumaczy Piotr Karczewski.

SKO oddaliło większość zarzutów co do warunków zabudowy, które to zarzuty wniósł lokalny, kilkuosobowy komitet obrońców zieleni, oraz ugrupowanie Nasz Ursynów. – Teraz Bazarek czeka na ostatnie, stosowne decyzje urzędników. To od nich zależy, kiedy kupcy zwolnią dotychczasowy teren, który zwolnić muszą jak najszybciej, i zaproszą klientów w nowe miejsce. – Powtarzam to setny raz, ale tego nigdy nie za mało – odparliśmy wszelkie kłamstwa politycznych hejterów: nie zniszczymy zieleni w nowej lokalizacji, nie podejdziemy pod okna mieszkań, nie spowodujemy zaburzeń w komunikacji, bo pętla znika nie z powodu Bazarku, ale budowy Południowej Obwodnicy Warszawy – mówi Karczewski. – Teraz liczymy tylko na to, że urzędnicy nie będą zwlekać z ostatnimi formalnościami. Zdarza się bowiem, że zapominają, iż Bazarek, to nie tylko grupa kupców, ale przede wszystkim tysiące związanych z nim od lat klientów – dodaje.

Kupcy od początku deklarują, że chcą być sympatycznym i użytecznym sąsiadem okolicznych mieszkańców. Bazarek ulokuje się za domem handlowym w bezpiecznej odległości od mieszkań. Kupcy zainwestują w nowoczesne pawilony. Po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy Bazarek Na Dołku wróci na swoje dawne miejsce.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?