Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
12°

Bazarek może być na pętli

20-09-2017 21:30 | Autor: ŁK
Hejt się nie udał. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy zasadniczą część decyzji o warunkach zabudowy dla czasowej lokalizacji Bazarku Na Dołku w rejonie likwidowanej pętli autobusowej Natolin Północny.

– Naturalnie zastosujemy się do zaleceń SKO dotyczących szerokości frontu pawilonów, ale to sprawa prosta, techniczna. Najważniejsze, że możemy wreszcie przekazać naszym klientom bardzo pozytywną informację. Bo codziennie pytają nas, co dalej – podkreśla Piotr Karczewski, prezes Stowarzyszenia Kupców.

Jeśli chodzi o Bazarek Na Dołku, od ponad roku zabiegano o zgodę na jego czasową lokalizację w rejonie pętli u zbiegu ul. Płaskowickiej i al. KEN. Przenosiny takie poparło ponad pięć tysięcy okolicznych mieszkańców. Kupcy zobowiązali się zainwestować w nowoczesne pawilony, ale niestety pojawiła się grupa lokalnych polityków, którzy z hejtu wobec Bazarku uczynili sens swojego istnienia. – Im chodziło tylko o to, by było o nich głośno – tłumaczy Piotr Karczewski.

SKO oddaliło większość zarzutów co do warunków zabudowy, które to zarzuty wniósł lokalny, kilkuosobowy komitet obrońców zieleni, oraz ugrupowanie Nasz Ursynów. – Teraz Bazarek czeka na ostatnie, stosowne decyzje urzędników. To od nich zależy, kiedy kupcy zwolnią dotychczasowy teren, który zwolnić muszą jak najszybciej, i zaproszą klientów w nowe miejsce. – Powtarzam to setny raz, ale tego nigdy nie za mało – odparliśmy wszelkie kłamstwa politycznych hejterów: nie zniszczymy zieleni w nowej lokalizacji, nie podejdziemy pod okna mieszkań, nie spowodujemy zaburzeń w komunikacji, bo pętla znika nie z powodu Bazarku, ale budowy Południowej Obwodnicy Warszawy – mówi Karczewski. – Teraz liczymy tylko na to, że urzędnicy nie będą zwlekać z ostatnimi formalnościami. Zdarza się bowiem, że zapominają, iż Bazarek, to nie tylko grupa kupców, ale przede wszystkim tysiące związanych z nim od lat klientów – dodaje.

Kupcy od początku deklarują, że chcą być sympatycznym i użytecznym sąsiadem okolicznych mieszkańców. Bazarek ulokuje się za domem handlowym w bezpiecznej odległości od mieszkań. Kupcy zainwestują w nowoczesne pawilony. Po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy Bazarek Na Dołku wróci na swoje dawne miejsce.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.