Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Bal jedyny w swoim rodzaju!

20-02-2019 21:30 | Autor: red.
Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.

Wydarzenie to cieszy się niegasnącą popularnością wśród mieszkańców Ursynowa oraz przedstawicieli dzielnicowych organizacji pozarządowych.

Bal zorganizowany został już po raz ósmy z inicjatywy Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Dzielnicy Ursynów, a jego pomysłodawczynią i osobą, która każdego roku czuwa nad jego realizacją jest Ewa Wiśniewska ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych „Maja”.

Bal rozpoczął się od poloneza z udziałem członków Zarządu Dzielnicy, po którym pary zawirowały na parkiecie w walcu angielskim. Nie zabrakło wielu atrakcji, niespodzianek i konkursów poprowadzonych przez naszego ursynowskiego wodzireja Jacka Senewalda, który w mistrzowskim stylu od pięciu lat dba o oprawę muzyczną imprezy. Zabawie towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu Zuzi Miszczak z Akademii Tańca PASSO – wielokrotnej mistrzyni Polski, Europy i Świata oraz tancerek z klubu sportowego „Hand to Hand”, które na swoim koncie mają wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej, np. wicemistrzostwo świata w 2018 r.

Ten bal jest wyjątkowy – dostarcza wielu wzruszeń, radości i pozytywnej energii. Prowadząc poloneza i widząc zaangażowanie uczestników czułem jak bardzo wspólna zabawa zbliża i jednoczy. Cieszę się, że takich inicjatyw jest na Ursynowie coraz więcej, że uczymy się jak sobie wzajemnie pomagać i uwrażliwiać na potrzeby innych – skomentował burmistrz Ursynowa Robert Kempa

Bal uświetnił jeszcze jeden znamienity gość, który wywołuje największe poruszenie i radość wśród roztańczonych uczestników – MIŚ URSYNEK.

Jeśli ktoś nie zdążył dotrzeć na tegoroczny bal, nic straconego – za rok powtórka!

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.