Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Awarie ciepłownicze na Powsińskiej i Lachmana

11-12-2019 23:01 | Autor: KD/MP
Dostawca ciepła systemowego dla stolicy – Veolia Energia Warszawa – pracuje nad jak najszybszym ograniczeniem skutków awarii, do której doszło u zbiegu ul. Powsińskiej i Gołkowskiej. Przez pewien czas nieprzejezdna będzie ul. Powsińska. Na objazdy skierowane zostały autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Do awarii na Dolnym Mokotowie doszło kilka minut przed godz. 10.00. Dzięki uruchomieniu pełnej mocy elektrociepłowni Żerań i Kawęczyn szybko udało się ograniczyć skutki wycieku gorącej wody – nośnika ciepła. Obecnie mniej niż połowa warszawiaków może jeszcze odczuwać zakłócenia w dostawie energii cieplnej – ciśnienie ciepłej wody w kranach może być obniżone, a temperatura kaloryferów niższa niż zwykle. Na miejscu awarii pracuje kilka ekip Veolii Energii Warszawa, a także policja i straż pożarna, obecni są również przedstawiciel stołecznego ratusza.

W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięto także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego. Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl

Nieco mniejsze negatywne skutki wywołało pęknięcie rury wodociągowej przy ul. Lachmana, w rejonie Domu Kultury Stokłosy i redakcji „Passy”. Ziemia częściowo się usunęła pod dwoma zaparkowanymi autami. Przez całą środę trwała naprawa z udziałem ciężkiego sprzętu, a okoliczni mieszkańcy pozbawieni byli ciepłej wody.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA