Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Awangarda na co dzień

27-03-2019 21:52 | Autor: red.
W Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 przy ul. Kazimierzowskiej odbył się  XI Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej "Awangarda na co dzień".

Awangarda oznacza wolność wyrażania siebie, poszukiwanie inności wbrew istniejącym standardom wbrew tradycji. Fryzjerstwo jest tą dziedziną, która zawsze zmierza do przodu, a niejednokrotnie wyprzedza rzeczywistość. Kiedy mówi się „awangarda”, łamie się schematy i wyprzedza czas tworząc coś zupełnie nowego i niespotykanego.

Awangarda jest dla pozytywnych szaleńców, którzy nie boją się płynąć pod prąd, bo kiedy tworzą, wyrażają siebie. W tym szaleństwie jest metoda na postrzeganie świata w różowych okularach i przetwarzania swoich twórczych myśli. Właśnie wtedy powstają dzieła, które wyznaczają nowe trendy we fryzjerstwie.

Celem konkursu było:

- doskonalenie i promowanie umiejętności z zakresu branży fryzjerskiej;

- kształtowanie poczucia estetyki i kreatywności młodych ludzi;

umożliwienie zawodnikom zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom;

- nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, nauczycielami zawodu oraz szkołami z branży fryzjerskiej;

- promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego zawodnikom zdrową rywalizację, ukazanie własnego potencjału i pasji zawodowej.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach:

- „Fryzjerstwo damskie - fryzura upięcie ", awangarda na co dzień";

- „Fryzjerstwo męskie - fryzura użytkowa męska – awangarda na co dzień".

Zmagania uczestników konkursu bacznie obserwował burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA