Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Atrakcje na Kajakowej

27-03-2019 23:30 | Autor: red.
„Gwiazdor z pierwszych stron gazet, ulubieniec publiczności, zdobywca Złotej i Srebrnych Masek bawił warszawską publiczność na deskach teatrów: Polskiego, Kameralnego, Komedia i Narodowego. Wzruszał w filmach „Orzeł”, „Kanał”, „Echo”. To jeden z najpopularniejszych powojennych aktorów Wieńczysław Gliński – Aktor, Amant, Tata”.

W sobotę 30 marca o godz. 17.00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej na Ursynowie odbędzie się spotkanie z Katarzyną Wasilewską – autorką książki i córką Wieńczysława Glińskiego, która poczęstuje widzów najsmakowitszymi anegdotami ze środowiska artystycznego. W wieczorze weźmie udział wiele znakomitych postaci ze świata teatru: Sławomira Łozińska – aktorka, mieszkanka Ursynowa, Liliana Urbańska – flecistka i wokalistka, Roman Dziewoński – syn Edwarda Dziewońskiego, legendarnego "Dudka". Wszyscy będą wspominać znanego artystę, będzie można też zobaczyć wystawę fotografii, którą przygotowała sama autorka. Spotkanie poprowadzi aktorka Laura Łącz.

W piątek 29 marca o godz. 19.00 wystąpią uczestnicy zajęć umuzykalniających „Muzyczne Dokowanie” wspólnie z instruktorami Andrzejem Koryckim, Marcinem Fibichem oraz muzykami Jarosławem Sitarzem oraz Tomaszem Sosnowskim. Tym razem młodzi wykonawcy zaprezentują piosenki z repertuaru „Grupy Pod Budą”.

W niedzielę 31 marca na godz. 18.00 wystąpi na deskach DOK Ursynów przy Kajakowej grupa BIG CYC. BIG CYC zagra w składzie: Dżej Dżej - bass, wokal; Dżery – bęben; Piękny Roman – gitara; Skiba - atrakcja wieczoru; Gadak -klawisze; Maras -gitara.

Fani Big Cyca mogą zacierać ręce. Z okazji 31. rocznicy powstania, BIG CYC wyruszy w trasę koncertową i odwiedzi Ursynów. BIG CYC to legendarna formacja cyrkowo-rockowa, która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach, w których brakowało wszystkiego, od jedzenia i picia, po paszporty i walutę. Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.