Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Artyści w hołdzie Niepodległej

09-01-2019 23:04 | Autor: Mirosław Miroński
Miniony rok obfitował w liczne wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne mające na celu przypomnienie, a także wyeksponowanie bezprecedensowego zrywu i mobilizacji narodu, jakim było wybicie się Polski na niepodległość po wieloletniej niewoli.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości swoje prace zaprezentowali artyści: Anna Forycka-Putiatycka i prof. Marek Zyśko. Wystawa zatytułowana „Rapsod pamięci” to ukłon dla wiekopomnego wydarzenia, jakim było odtworzenie wolnego państwa oraz dla bohaterów tamtego czasu.

W Centrum Edukacji Historycznej, w galerii PAST-y mieszczącej się na IV piętrze historycznego wysokościowca można było podziwiać obrazy warszawskiej artystki malarki oraz rzeźby wrocławskiego rzeźbiarza, wykładowcy akademickiego, rysownika, fotografa, autora pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Otwocku (2018).

Anna Forycka-Putiatycka to artystka znana warszawiakom i nie tylko. Jej obrazy były wielokrotnie prezentowane w stolicy, także na Ursynowie m.in. w Galerii „Wieża” oraz Galerii „U” w Domu Kultury Stokłosy. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Aktywnie włącza się w nurt działalności artystycznej stolicy. Jest pomysłodawczynią i założycielką Grupy Twórczej Symfonia przy Oddziale Warszawskim ZPAP skupiającą artystów inspirujących się muzyką.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA