Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Artyści w hołdzie Niepodległej

09-01-2019 23:04 | Autor: Mirosław Miroński
Miniony rok obfitował w liczne wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne mające na celu przypomnienie, a także wyeksponowanie bezprecedensowego zrywu i mobilizacji narodu, jakim było wybicie się Polski na niepodległość po wieloletniej niewoli.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości swoje prace zaprezentowali artyści: Anna Forycka-Putiatycka i prof. Marek Zyśko. Wystawa zatytułowana „Rapsod pamięci” to ukłon dla wiekopomnego wydarzenia, jakim było odtworzenie wolnego państwa oraz dla bohaterów tamtego czasu.

W Centrum Edukacji Historycznej, w galerii PAST-y mieszczącej się na IV piętrze historycznego wysokościowca można było podziwiać obrazy warszawskiej artystki malarki oraz rzeźby wrocławskiego rzeźbiarza, wykładowcy akademickiego, rysownika, fotografa, autora pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Otwocku (2018).

Anna Forycka-Putiatycka to artystka znana warszawiakom i nie tylko. Jej obrazy były wielokrotnie prezentowane w stolicy, także na Ursynowie m.in. w Galerii „Wieża” oraz Galerii „U” w Domu Kultury Stokłosy. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Aktywnie włącza się w nurt działalności artystycznej stolicy. Jest pomysłodawczynią i założycielką Grupy Twórczej Symfonia przy Oddziale Warszawskim ZPAP skupiającą artystów inspirujących się muzyką.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.