Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Artyści artystom w Skolimowie

28-11-2018 20:58 | Autor: Andrzej Szczygielski
Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie odbył się koncert z cyklu "Spotkania z Pieśnią" w wykonaniu Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod batutą Stanisława Szczycińskiego.

Osnową koncertu była gawęda historyczna autorstwa prof. Grzegorza Nowika. W sobotnie popołudnie 17 listopada br. Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie odwiedzili chórzyści z Zalesia Górnego, aby podkreślić, że w tak ważnych momentach naszej historii pamiętamy o weteranach sceny i o seniorach mieszkających w najbliższej okolicy. Występ ten miał rozświetlić pieśniami i piosenkami jesień życia mieszkańcom Domu Artystów i członkom okolicznych Kół Seniora. Repertuar tego wyjątkowego koncertu obejmował utwory o charakterze patriotycznym, w tym pieśni legionowe, jak i te lżejsze, związane z okresem dwudziestolecia międzywojennego.

Ważną formułą koncertu był przygotowany graficznie przez Jacka Eberta śpiewnik okolicznościowy, który został dostarczony wszystkim obecnym na widowni z zachętą do wspólnego śpiewania.

To patriotyczne spotkanie, pomyślane jako muzyczna i historyczna podróż przez ostatnie stulecie, spotkało się z sympatycznym, a niekiedy nawet wzruszającym odbiorem widowni. Warto podkreślić, że koncert wsparły Starostwo Powiatowe w Piasecznie i Konstanciński Dom Kultury.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA