Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Artyści artystom w Skolimowie

28-11-2018 20:58 | Autor: Andrzej Szczygielski
Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie odbył się koncert z cyklu "Spotkania z Pieśnią" w wykonaniu Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod batutą Stanisława Szczycińskiego.

Osnową koncertu była gawęda historyczna autorstwa prof. Grzegorza Nowika. W sobotnie popołudnie 17 listopada br. Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie odwiedzili chórzyści z Zalesia Górnego, aby podkreślić, że w tak ważnych momentach naszej historii pamiętamy o weteranach sceny i o seniorach mieszkających w najbliższej okolicy. Występ ten miał rozświetlić pieśniami i piosenkami jesień życia mieszkańcom Domu Artystów i członkom okolicznych Kół Seniora. Repertuar tego wyjątkowego koncertu obejmował utwory o charakterze patriotycznym, w tym pieśni legionowe, jak i te lżejsze, związane z okresem dwudziestolecia międzywojennego.

Ważną formułą koncertu był przygotowany graficznie przez Jacka Eberta śpiewnik okolicznościowy, który został dostarczony wszystkim obecnym na widowni z zachętą do wspólnego śpiewania.

To patriotyczne spotkanie, pomyślane jako muzyczna i historyczna podróż przez ostatnie stulecie, spotkało się z sympatycznym, a niekiedy nawet wzruszającym odbiorem widowni. Warto podkreślić, że koncert wsparły Starostwo Powiatowe w Piasecznie i Konstanciński Dom Kultury.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.