Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Artyści artystom w Skolimowie

28-11-2018 20:58 | Autor: Andrzej Szczygielski
Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie odbył się koncert z cyklu "Spotkania z Pieśnią" w wykonaniu Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod batutą Stanisława Szczycińskiego.

Osnową koncertu była gawęda historyczna autorstwa prof. Grzegorza Nowika. W sobotnie popołudnie 17 listopada br. Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie odwiedzili chórzyści z Zalesia Górnego, aby podkreślić, że w tak ważnych momentach naszej historii pamiętamy o weteranach sceny i o seniorach mieszkających w najbliższej okolicy. Występ ten miał rozświetlić pieśniami i piosenkami jesień życia mieszkańcom Domu Artystów i członkom okolicznych Kół Seniora. Repertuar tego wyjątkowego koncertu obejmował utwory o charakterze patriotycznym, w tym pieśni legionowe, jak i te lżejsze, związane z okresem dwudziestolecia międzywojennego.

Ważną formułą koncertu był przygotowany graficznie przez Jacka Eberta śpiewnik okolicznościowy, który został dostarczony wszystkim obecnym na widowni z zachętą do wspólnego śpiewania.

To patriotyczne spotkanie, pomyślane jako muzyczna i historyczna podróż przez ostatnie stulecie, spotkało się z sympatycznym, a niekiedy nawet wzruszającym odbiorem widowni. Warto podkreślić, że koncert wsparły Starostwo Powiatowe w Piasecznie i Konstanciński Dom Kultury.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.