Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

12°
4°

ANTOLOGIA NIEPODLEGŁOŚCI

07-03-2018 20:35 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Antologia Niepodległości - lekturą obowiązkową Narodowego Czytania 2018 Na oficjalnej stronie Prezydenta RP opublikowano listę 44 tekstów

Prezydent chce poezję krzewić:

Słowacki, Norwid i Mickiewicz,

Bogurodzica, Kochanowski…

To przykład prezydenckiej troski.

 

Święto ma uczcić polska mowa,

Sienkiewicz, Asnyk, Orzeszkowa,

A sam Prezydent, serce rośnie,

Zamierza czytać nam Przedwiośnie.

 

Szymborskiej nie ma. Zasadniczo

Polscy Nobliści się nie liczą.

Za to… Rymkiewicz jest i Wencel!

Po prostu opadają ręce.

 

Pójdźmy na całość! A gdzie Pietrzak?

Będzie go brak nam jak powietrza.

Może Wolskiego dodać jeszcze?

Jaka epoka – tacy wieszcze.

 

 

ABSURDY POLSKIEJ EDUKACJI

W Polsce są rzeczy absurdalne:

Lekcje religii mamy w szkołach,

A wychowanie seksualne

Domeną stało się Kościoła.

 

 

Z KRONIKI TOWARZYSKIEJ

Urządzono raut w burdelu dla specjalnych gości.

Wyróżniono tam tytułem Człowiek Frywolności

Zasłużoną Burdelmamę! Cieszy medal złoty,

Za „odważną i skuteczną obronę swej cnoty”.

 

© MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.