Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Alternatywy - mieszkańcy wybrali nazwę!

14-10-2020 20:39 | Autor: red.
Znamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Urzędu Dzielnicy Ursynów „Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Z ponad pół tysiąca zgłoszonych propozycji, komisja konkursowa ostatecznie wybrała trzy. W głosowaniu, które trwało od 1 do 11 października, mieszkańcy oddali blisko dwa tysiące głosów i zdecydowali, że nowa instytucja kultury otrzyma nazwę „Alternatywy”, kojarzącą się z komiediowym serialem telewizyjnym „Alternatywy 4”, wyreżyserowanym przez Stanisława Bareję.

We wrześniu Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs na nazwę nowej instytucji kultury, której siedziba powstała przy ul. Indiry Gandhi. Mieszkańcy zgłosili aż 508 propozycji. Zgodnie z regulaminem konkursu, spośród przekazanych propozycji, każdy członek komisji konkursowej wskazał jedną, a następnie w drodze głosowania wybrano trzy propozycje. Kolejnym etapem było głosowanie, które odbyło się w dniach 1-11 października 2020 roku

Propozycja „Alternatywy” zyskała uznanie 1015 osób, zgarniając tym samym ponad połowę oddanych głosów. Kolejna zaproponowana nazwa „Origami” otrzymała 717 głosów. Trzecią opcję w głosowaniu, czyli „Rozkosz” wybrało 175 mieszkańców. W głosowaniu, które odbywało się za pośrednictwem profilu dzielnicowego na Facebooku oraz papierowo w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, udział wzięło 1926 głosujących.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA