Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Akcja „Gramy dla Julka” przyniosła już 200 tys. zł

04-03-2020 21:20 | Autor: rk
Nieprzebrane tłumy ludzi zgromadziły się w niedzielę 1 marca w Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Eugeniusza Lokajskiego, żeby uczestniczyć w zbieraniu środków finansowych dla ratowania dotkniętego nieoperacyjnym guzem mózgu 9-letniego Julka Wróbla. Pieniądze płynęły wartkim strumieniem do puszek razem ze łzami wzruszenia...

Na korytarzu i w sali sportowej trwały licytacje wielu wartościowych przedmiotów, a jednocześnie zebrani mogli podziwiać występy artystów. Pięknie zaśpiewali dwaj tenorzy: prof. dr hab. z warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka ChopinaRobert Cieśla i Michał Masłoń. Na skrzypcach zagrała uczestniczka programu „Mam talent” Kamila Malik, świetny popis dał raper Wujek Samo Zło, a zespół ludowy Promni z SGGW dał pokaz tańca. Nie zabrakło aktorki Moniki Mrozowskiej i ursynowskiego kompozytora Jakuba Kaczmarka. Nauczycielki z wielu szkół ursynowskich przygotowały znakomity bufet z ciastami własnego wyrobu. Jedna z dyrektorek pilnowała niczym wartownik parkingu, żeby miały tam miejsce wozy Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Atrakcją dla młodzieży był pokaz hipoterapii.

Na boisku szkolnym pokrytym sztuczną trawą rozegrano dwa budzące duże zainteresowanie mecze piłkarskie. W pierwszym reprezentacja Telewizji Polskiej pod wodzą Rafała Patyry stoczyła zażarty bój z ekipą Przeglądu Sportowego, prowadzoną przez Macieja Petruczenkę, strzelając w ostatniej minucie jedyną w całym spotkaniu zwycięską bramkę. Przeglądowi nie pomogło nawet poważne wzmocnienie w osobach dwu byłych reprezentantów Polski – środkowego napastnika Dariusza Dziekanowskiego i dawnego bramkarza Macieja Szczęsnego, który tym razem zagrał jako obrońca. W drugim z meczów TVP pokonała drużynę rodziców 5:1. Emocji zatem nie brakowało.

Licytacje w szkole na Lokajskiego przyniosły aż 124 000 złotych. Znany dziennikarz sportowy Roman Kołtoń umiejętnie zachęcił do licytowania cennych pamiątek sportowych. Najwyżej wylicytowano:

– koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisem Roberta Lewandowskiego (4300 zł)

– Drugą koszulkę reprezentacji z podpisem „Lewego” (ok. 3000 zł)

– Piłkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa (ok. 2500 zł)

– Piłkę z podpisami graczy piłkarskiej reprezentacji Polski (ok. 2500 zł)

– Koszulkę AC Milan z podpisem Ruuda Gullita (ok. 2500 zł)

– Egzemplarz Przeglądu Sportowego wydany dzień po meczu Anglia – Polska w 1973 roku (2200 zł)

– Drugą koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników (ok. 2000 zł)

– drugą piłkę z podpisem R. Lewandowskiego (ok. 2000 zł)

Uwzględniając licytacje również w innych szkołach (przyniosły 82 000 złotych!), można z satysfakcją stwierdzić, że ta peirwszza runda zbiórki dała ponad 200 tys. złotych!

Sam Julek, uczeń SP przy ul. Kopcińskiego, był nie mniej wzruszony niż jego mama. A wśród zebranych przez cały czas uwijał się mający na twarzy okolicznościowy tatuaż burmistrz dzielnicy Robert Kempa, który z całą energią poparł zainicjowaną przez rodziców dziatwy szkolnej szlachetną zbiórkę „Ursynów gra dla Julka Wróbla”.

Już 14 marca w Dzielnicowym Domu Kultury przy Kajakowej 14b odbędzie się następna zbiórka. Tym wszystkim wspaniałym odruchom serca patronują m. in. tygodnik „Passa” i portal „Halo Ursynów”.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA