Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

75. rocznica wyzwolenia obozu KL Stutthof

12-05-2020 14:02 | Autor: red.
W zmienionej formie odbyły się uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu KL Stutthof. 9 maja 1945 roku wojska radzieckie oswobodziły niemiecki obóz koncentracyjny, w którym zginęło około 65 tysięcy osób.

Burmistrz Rafał Miastowski jako członek Rady Muzeum przy Muzeum Stutthof w Sztutowie oddał hołd ofiarom obozu pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa.

Ze względu na wyjątkową sytuację, oficjalna część tegorocznych obchodów przeniosła się jednak do sieci. To tam zorganizowano akcję To MY jesteśmy Pamięcią!, której celem jest zgromadzenie do końca roku 2077 nagrań fragmentów relacji byłych więźniów obozu Stutthof, czyli dokładnie tyle ile dni trwała II wojna światowa w Europie oraz funkcjonował niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Stutthof. Do akcji przyłączył się również burmistrz Mokotowa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA