Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

32. rocznica katastrofy Iła-62M w Lesie Kabackim

09-05-2019 16:18 | Autor: red.
9 maja, mija 32. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko” w Lesie Kabackim. Tradycyjnie już na uroczystości upamiętniające tragedię składały się msze święte w miejscu katastrofy (Las Kabacki - godz. 11.00) i w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście (godz. 19.00).

Katastrofa samolotu pasażerskiego IŁ-62M „Kościuszko” Polskich Linii Lotniczych LOT miała miejsce 9 maja 1987 o godzinie 11.12 podczas lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa–Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania awaryjnego po wystąpieniu problemów z silnikami i systemem sterowania oraz po wybuchu pożaru w tylnej części maszyny. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie samolotu. Pod względem liczby ofiar jest to największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA