Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

31. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko”

09-05-2018 22:26 | Autor: red.
W środę, 9 maja, w związku z 31. rocznicą katastrofy wielkiego samolotu pasażerskiego PLL LOT „ Tadeusz Kościuszko” w Lesie Kabackim w miejscu katastrofy odbyły się tradycyjnie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Ursynowa – burmistrza Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Antoni Pomianowski. Katastrofa samolotu pasażerskiego IŁ-62M „Kościuszko” wydarzyła się 9 maja 1987 o godzinie 11:12 podczas lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa – Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania awaryjnego po uszkodzeniu dwóch silników i sterów, w następstwie czego pokład odrzutowca zaczął ogarniać pożar. Kapitan Zygmunt Pawlaczyk nadzwyczaj dzielnie walczył o utrzymanie maszyny w powietrzu i doprowadzenie jej na lotnisko Okęcie, ale uszkodzenia okazały się zbyt duże. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie samolotu. Pod względem liczby ofiar była to największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.