Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

31. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko”

09-05-2018 22:26 | Autor: red.
W środę, 9 maja, w związku z 31. rocznicą katastrofy wielkiego samolotu pasażerskiego PLL LOT „ Tadeusz Kościuszko” w Lesie Kabackim w miejscu katastrofy odbyły się tradycyjnie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Ursynowa – burmistrza Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Antoni Pomianowski. Katastrofa samolotu pasażerskiego IŁ-62M „Kościuszko” wydarzyła się 9 maja 1987 o godzinie 11:12 podczas lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa – Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania awaryjnego po uszkodzeniu dwóch silników i sterów, w następstwie czego pokład odrzutowca zaczął ogarniać pożar. Kapitan Zygmunt Pawlaczyk nadzwyczaj dzielnie walczył o utrzymanie maszyny w powietrzu i doprowadzenie jej na lotnisko Okęcie, ale uszkodzenia okazały się zbyt duże. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie samolotu. Pod względem liczby ofiar była to największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.