Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
12°

31. rocznica katastrofy samolotu „Kościuszko”

09-05-2018 22:26 | Autor: red.
W środę, 9 maja, w związku z 31. rocznicą katastrofy wielkiego samolotu pasażerskiego PLL LOT „ Tadeusz Kościuszko” w Lesie Kabackim w miejscu katastrofy odbyły się tradycyjnie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Ursynowa – burmistrza Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Antoni Pomianowski. Katastrofa samolotu pasażerskiego IŁ-62M „Kościuszko” wydarzyła się 9 maja 1987 o godzinie 11:12 podczas lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa – Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania awaryjnego po uszkodzeniu dwóch silników i sterów, w następstwie czego pokład odrzutowca zaczął ogarniać pożar. Kapitan Zygmunt Pawlaczyk nadzwyczaj dzielnie walczył o utrzymanie maszyny w powietrzu i doprowadzenie jej na lotnisko Okęcie, ale uszkodzenia okazały się zbyt duże. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie samolotu. Pod względem liczby ofiar była to największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.