Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

20. Ursynowski Bieg Passy na Kopie Cwila - zobacz film i zdjęcia!

02-10-2017 12:56 | Autor: red.
Rekordowa liczba blisko 1000 uczestników wystartowała w sobotę 30 września w jubileuszowym 20. Biegu Passy pod Kopą Cwila. To już ursynowska marka i tradycja. Zawody zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, Tygodnik Passa i Fundację Sport przyciągnęły tłumy ursynowian.

– Ursynowski Bieg Passy to prawdziwe święto sportu przede wszystkim dla młodych miłośników biegania. Najważniejsza w nim jest promocja zdrowego trybu życia i zabawa na sportowo – mówił Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów. – Cieszę się, że ta impreza ma profesjonalną oprawę i jest doskonale zorganizowana.

Październikowe biegi na przełaj u podnóża Kopy Cwila, gromadzące głównie uczniów ursynowskich szkół, już na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych na terenie dzielnicy i co roku przyciągają tłumy mieszkańców. Nie inaczej było i tym razem, w czym pomogła zapewne również wspaniała pogoda. Sekretariat zawodów wydał ponad 1000 specjalnie przygotowanych na tę okazję numerów startowych, uprawniających do wzięcia udziału w biegach

20. Ursynowski Bieg Passy odbył się w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz kobiety i mężczyzn. Każda z grup rywalizowała na swojej oddzielnej trasie. Najmłodsi mieli za zadanie przebiec 100 metrów, a najstarsi 2,5 km. Każdemu z biegów na Kopie Cwila towarzyszył gorący doping kibiców, zarówno na starcie, podczas rywalizacji, jak i oczywiście na mecie. W biegu otwartym na na 2,5 km powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku:  najszybsza wśród pań była reprezentująca OKS Start Otwock ursynowianka Marta Jusińska, która już po raz jedenasty triumfowała w imprezie „Passy”, a wśród panów zwyciężył

Paweł Krochmal (AKL Ursynów). Na niezwykle trudnej trasie z ostrymi podbiegami dzielnie spisał się wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski. Bodaj jeszcze bardziej zaimponował zaś mieszkający na Służewcu najstarszy uczestnik biegu – 83-letni Władysław Wieczorek, w przeszłości wojskowy spadochroniarz w Łasku, mający za sobą 1635 skoków.

Zakończenie biegów nie oznaczało końca imprezy. Dla wszystkich uczestników był przygotowany gorący posiłek, słodycze oraz napoje. W tym roku uczestnicy mogli zasmakować tradycyjnej pomidorówki, a na deser poprawić znakomitym pączkiem prosto z cukierni Krzosek. Do popicia, jak co roku, były napoje nawadniające ufundowane przez firmę Coca-Cola HBC Polska Sp. z o. o.. Swoją cegiełkę dołożyła także Winda-Warszawa Sp. z o. o..

Jednym z największych atutów naszej imprezy jest fakt, że liczy się nie osiągnięty wynik, ale przede wszystkim wspólna, dobra zabawa. Każdy, absolutnie każdy uczestnik biegu, niezależnie od tego, które miejsce zajął na mecie, mógł liczyć na ciepły posiłek, deser i napój regeneracyjny, a także przygotowane specjalnie na tę okoliczność, pamiątkowy medal. Ponadto, najlepsi otrzymali także pokaźnych rozmiarów puchary, które osobiście wręczali między innymi zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski oraz Antoni Pomianowski.

Tradycyjnie Bieg Passy zwieńczyła dekoracja najlepszych szkół z Ursynowa, które zgłosiły do zawodów najwięcej swoich reprezentantów. W tej punktacji bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 323. Najlepsze szkoły otrzymały między innymi telewizory, drukarki oraz sprzęt sportowy.

Tegoroczną edycję Biegu Passy zdecydowanie należy zaliczyć do grona tych najbardziej udanych. Zawody miały profesjonalną oprawę i zostały doskonale zorganizowane, co podkreślało wielu rodziców i nauczycieli. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Do zobaczenia pod Kopą za rok!

Dokładne wyniki można znaleźć na stronie http://sts-timing.pl/event/xx-ursynowski-bieg-passy-2017/.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.