Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości

09-01-2019 23:23 | Autor: red.
W 2018 r. comiesięczne zbiórki organizowane w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” pod hasłem „Patriotyzm mam we krwi - oddaję krew honorowo. 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Ursynowian.

Dzięki 521 osobom, które zareagowały na akcję i postanowiły oddać krew potrzebującym udało się zebrać aż 234,45 litra krwi. Pozyskano również 116 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy zostali zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS.

Podczas akcji poboru krwi zebrano ponad tonę nakrętek, przeznaczonych na rehabilitację Oli Kamińskiej. Także turniej „Gramy dla Oli - Charytatywny Puchar Ursynowa”, któremu towarzyszyło hasło „Strzelimy dziś dużo goli, każdy dedykujemy Oli!” okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas turnieju wolontariusze zebrali do puszek 5191.12 PLN.

Ponieważ zapotrzebowanie na akcje poboru krwi jest coraz większe, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom krwiodawców.

W 2019 roku można będzie uczestniczyć w zbiórkach w następujących terminach: 26 stycznia, 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 20 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 26 października i 30 listopada. Dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy na zbiórki krwi w 2019 roku.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.