Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości

09-01-2019 23:23 | Autor: red.
W 2018 r. comiesięczne zbiórki organizowane w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” pod hasłem „Patriotyzm mam we krwi - oddaję krew honorowo. 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Ursynowian.

Dzięki 521 osobom, które zareagowały na akcję i postanowiły oddać krew potrzebującym udało się zebrać aż 234,45 litra krwi. Pozyskano również 116 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy zostali zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS.

Podczas akcji poboru krwi zebrano ponad tonę nakrętek, przeznaczonych na rehabilitację Oli Kamińskiej. Także turniej „Gramy dla Oli - Charytatywny Puchar Ursynowa”, któremu towarzyszyło hasło „Strzelimy dziś dużo goli, każdy dedykujemy Oli!” okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas turnieju wolontariusze zebrali do puszek 5191.12 PLN.

Ponieważ zapotrzebowanie na akcje poboru krwi jest coraz większe, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom krwiodawców.

W 2019 roku można będzie uczestniczyć w zbiórkach w następujących terminach: 26 stycznia, 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 20 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 26 października i 30 listopada. Dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy na zbiórki krwi w 2019 roku.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.